[mk_fancy_title tag_name=”h3″ color=”#222222″ size=”28″ font_weight=”900″ txt_transform=”uppercase” margin_bottom=”0″ font_family=”none” align=”center”]

Dockmate®, yatınızda fazladan bir çift el!

[/mk_fancy_title][mk_image src=”https://oggymarin.com/wp-content/uploads/2014/09/dockmatelogo-long.png” image_size=”medium” align=”center”][mk_divider style=”thin_solid” divider_width=”custom_width” custom_width=”25″ thickness=”4″ margin_top=”30″ margin_bottom=”40″]

Artık bir yat sahibi olarak, Dockmate® Kablosuz Uzaktan Kontrol Sistemi sayesinde yatınızı yatınızdaki herhangi bir yerden rahatça kontrol edebilirsiniz. Motorları, kornayı, pruva ve kıç pervanelerini ve zinciri kusursuzca parmak uçlarınızla kumanda edebilir ve teknenizi güvenli bir şekilde santimetrelerle kontrol ederek hassas bir şekilde stresizce yanaştırabilirsiniz.

Dockmate® her kaptanın teknesini kimseye ihtiyaç duymadan kendi başına yanaştırmasını sağlar, çünkü kaptan dümeni terk edebilir ve marinada ve diğer dar mahallerde çevresine daha yakından bakabilir ve teknenin hareketini tam olarak kontrol edebilir. İskeleden veya karadan ne kadar uzakta olduğunu kendi gözleriyle görür, yanaşmalar esnasında iskeleye halatı rahatlıkla tek başına atabilir, zorlu anlar yaşatan kabus haline gelebilecek kıçtan kara bağlanmalarını sorunsuzca halledebilir. Dolayısıyla Dockmate®, yanaşma esnasındaki stresinizi tamamen yok edecektir. Olası talihsiz kazaları da engelleyecek ve nispeten kısa bir sürede kendini amorte edecektir. Bir çizik veya daha da kötüsü bir çatlağın tamir maliyetini tahmin ediyorsunuzdur. Bütün bu avantajların yanı sıra sağlamış olduğu kumanda kolaylığı nedeniyle teknenizde profesyonel bir kaptan istihdam etmenize de gerek kalmayacaktır. Teknenizde ailenizle, sevdiklerinizle başbaşa yalnız kalabilecek, özel ve keyifli anlarınızı yaşayabileceksiniz.

Dockmate® yukarıda bahsedilen elektronik donanımları kumanda ederken kullanıcıya tam kontrol hissini de aktarabilmektedir. Örneğin motor devrinin değişimini ve komutlarınıza gösterilen tepki süresini tam olarak kokpitten kontrol ediyormuş gibi hissedebilirsiniz. Dockmate® Kablosuz Uzaktan Kontrol Sistemi’nin gaz kontrol kabiliyeti sınıfındaki rakiplerine göre rölanti devri ile sınırlandırılmamıştır. Kumanda üzerinden uygulanan itme kuvveti ile orantılı olarak ana makinanın ve yan iticilerin daha yüksek devirlere ulaşmasını mümkün kılar. Bu eşsiz özellik büyük bir yazılım başarısıdır. Böylelikle rüzgarlı ve dalgalı sularda rahatlıkla istediğiniz gibi güvenli ve stressiz manevra yapabileceksiniz. Benzer sistemler orantılı değil on/off şeklinde çalışan ve rölanti devri ile sınırlı ölçekte bir hız kontrolü sağlayabilmektedir.

Dockmate® 40 yılı aşkın deneyime sahip yatçılar tarafından, çoğunlukla zorlanılan ve stress yaratan tekne yanaşma manevralarını kolaylaştıracak güvenilir ve mükemmel bir kablosuz uzaktan kumanda sistemi olarak geliştirilmiştir. Uzun yıllar süren çalışmalar ve kapsamlı testlerden sonra, bir çok güvenilir ve mükemmel uzaktan kumanda modeli üretilmiştir. Dockmate® SINGLE (şaftlı tek motor, butonlu kumanda), TWIN (şaftlı çift motor, butonlu kumanda), TWIST (şaftlı çift veva tek motor, joystick kumanda) ve TWIST VEKTOR (Volvo Penta IPS ve Zeus Pod Drive) modelleri ile eski veya yeni tüm tekne teknolojilerine uyum sağlamaktadır.

Yatınıza özel olarak tasarlanacak ve kalibrasyonu yapılacak Dockmate® uzaktan kumanda sistemi aşağıdaki özellikleri ile benzerlerinden farklılaşmaktadır;

· Uzaktan kumanda ile alıcı arasında son teknoloji 2 yönlü 88 bit kodlamalı FHSS (Frequency Hopping Spread Spectrum) iletişimi ve 433MHz ve 868MHz FM modülasyonu vardır. Bu sayede receiver ile kumanda arasında uzun mesafeli ve güvenli bir iletişim kurulmaktadır. Değişen kodlama sistemi her 5 saniyede 5 kere 5 değişik kanal üzerinden yenilenerek her hangi bir olası sinyal karışmasını önlemektedir.

· Tamamen orantılı (kumanda butonuna veya joysticke ne kadar fazla basılırsa, o kadar fazla gaz sağlanması) çalışan 3 eksenli TWIST uzakta kumanda el terminali ile ileri, geri, saga, sola yönler yanında, çapraz ve olduğu yerde kendi etrafında dönme manevraları yapabilirsiniz.

· El kumanda terminalleri tamamen su geçirmez ve yüzebilmektedir.

· Sistem 3 yıl en uzun garanti süresine sahiptir.

· İstenildiği taktirde gaz kollarının ve iticilerin minimum ve maksimum seviyelerini hassasiyetle ayarlayabilecek özelleştirilebilir bir yazılım mevcuttur yani kumandanızla elde edebileceğiniz güç ayarlanabilir. Rölanti devrine mahkum olmadan hız/devir kontrolü yapabilir.

· SINGLE ve TWIN uzaktan kumanda modellerinin düz tuş takımı tasarımı tuşlara kazara basılmasını engelleyecek şekilde üretilmiştir

· TWIST POD uzaktan kumandası Volvo IPS ve Zeus ile uyumludur. TWIST uzaktan kumandası Volvo IPS joystick’in tam anlamıyla bir kopyasıdır. IPS joystick üzerinde bulunan tüm fonksiyonlar ve TWIST fonksiyonu için (kendi etrafında dönme) dahil orantılı itiş kontrolü sağlar.

· Teknenizde Dinamik Pozisyon (DPS) yani uydu çapası varsa bu fonksiyonu da Dockmate® kontrol edebilir.

· Son teknoloji elektronik elemanlar ve eşsiz bir software kullanılması sayesinde Dockmate® güvenli ve hatasız çalışan bir sistemdir.

OGGYMARİN olarak bu teknolojinin ülkemizde temsilcisi olmadan önce kendi teknemiz için yukarda bahsettiğimiz kolaylık, konfor ve güvenlik ihtiyaçları nedeniyle bir uzaktan kumanda sistemi arayışına girmiştik. Benzer sistemleri detaylıca incelememiz sonucunda yukarda sıraladığımız üstün özellikler nedeniyle Dockmate sistemini seçtik ve Bavaria Virtes 420 Fly model teknemizde büyük bir rahatlıkla ve güvenle kullanmaktayız. Dockmate® sayesinde Göcek koylarında rahatlıkla kıçtan kara yapmanın, iskelelere sorunsuzca bağlanmanın, dalga veya rüzgar ile rahatlıkla başa çıkmanın ailece keyifini çıkartmaktayız. Tekne kullanmayı yeni öğrenmiş bir tekne sahibi olarak kaptan ihitiyacımız ve yanaşma stresimiz bulunmamaktadır. Boynumuza astığımız kumanda ile teknemizin gereken her yerine ulaşarak sakin ve keyifle manevra yapabilmekteyiz.

Hepinize keyifli, güvenli ve stressiz seyirler dileriz.

[mk_button dimension=”flat” size=”xx-large” icon=”mk-moon-bubble-dots” fullwidth=”true” margin_bottom=”0″ bg_color=”#00c8d7″ btn_hover_bg=”#131413″ btn_hover_txt_color=”#ffffff”]Bizimle İletişime Geçmek İçin…[/mk_button]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir